Exotické dovolenéDestinaceAkční letenkyPronájem autaHotelyKontaktiOS appkaAndroid appka

Dubaj

0 hodnotení

Dubaj je jedním ze Spojených arabských emirátů na Arabském poloostrově, tato arabská země vás překvapí svou rozmanitostí. Kontrasty vytvářejí paláce, mešity, pouště, beduínské trhy s moderními výškovými budovami, dálnicemi a moderní architekturou. V minulosti bylo toto město klidným místem s korálově - sádrovcovými domy v obklopení palem s původními obyvateli a rybáři. Pokud milujete exotiku, krásné pláže neustále hýčkáné slunečními paprsky a teplé moře, tak jste v Dubaji na správném místě. Určitě vás okouzlí i historie arabských mešit a domů. Dostupné jednoduše a levně z Prahy, Vídně či Budapešti.

Dubaj je prý městem bez přívlastků, ale jeden bychom mu přece jen mohli dát - perla Arabských emirátů. Pokud zde strávíte delší dobu možná se začnete cítit trochu jako v zajetí zlaté klece, ale možná také ne...

Hlavní dominantou Dubaje je určitě 321 metrů vysoký luxusní hotel pyšnící se sedmi hvězdičkami - Burj Al Arab, nebo počeštěná Věž Arabů. Datum jeho vzniku je určeno rokem 1999 a všichni ho zajisté dobře poznáte na základě jeho tvaru, který připomíná plachetnici. Interiér je opravdu luxusní, dominantními stavebními materiály je zde zlato a mramor. Pobyt v tomto hotelu vás vyjde na "trošku" více, ceny se pohybují okolo 2000 až 8300 eur za noc. Už jen za samotnou "prohlídku" tohoto hotelu si zaplatíte.

Dubaj je hlavní město a také centrum veškerého dění emirátu Dubaj. Emirát Dubaj se rozkládá v Perském zálivu a je druhým největším emirátem Spojených arabských emirátů. Je nejbohatším ze sedmi emirátů a zabírá asi 5% rozlohy z celé země.

Samotné město Dubaj je rozložené podél zátoky. Turisty nejvyhledávanější oblastí je Mezinárodní finanční centrum, které se nachází přibližně 30 km od města směrem na Džamejrah.

Dubaj se spolu s dalšími emiráty podílí na řízení státu, a to z hlediska politického, vojenského i ekonomického. Dubaj je tím emirátem, který dispionuje právem veta, když jde o jednání týkající se kritických záležitostí. Vládcem emirátů je šejk Muhammad bin Rašíd al Maktúm. Ten má mimo jiné funkci premiéra a viceprezidenta Spojených arabských emirátů.

Dubaj je také známá tím, že patří k nejbezpečnějším místům s téměř nulovou kriminalitou, má výborně vybudovanou infrastrukturu a nabízí mnoho možností pro obchodníky, kteří se zde mohou prezentovat v rámci veletrhů, výstav a konferencí. Dubaj jako obchodní centrum Blízkého východu není žádným nováčkem, má dlouhodobou tradici. Už dávno totiž Dubaj pochopili, že ropné zásoby nejsou bezedné, a proto se začali více věnovat obchodu, stavebnictví, logistice no a v posledním obdbobí zejména cestovnímu ruchu. Se svým World Trade Center patří k nejdůležitějším obchodním centrům regionu. V posledních letech se Dubaj proslavila zejména stavebními projekty, už jsme zmiňovali megahotel Burj Al Arab, v nedávné minulosti byl otevřen i obrovský lyžařský areál "uprostřed pouště" Ski Dubai, no a nesmíme zapomínat na obrovské umělé ostrovy.

Ve městě Dubaj žije většina obyvatel emirátů Dubaje. Samotné město Dubaj se nachází u severní hranice emirátu Dubaj. Město se dělí na dvě části, a to Bur Dubai a Deiru. Právě část Deiru je tou, kde se snoubí atmosféra arabského světa s historií.

V blízkosti Dubaje se nacházejí tři umělé ostrovy ve tvaru palem - Palma Dzžubajrá, Palma Džabal Alí, Palma Dajr. Největší ostrov je Palma Džubajrá má rozlohu 5x5km. Nádherný pohled na tyto ostrovy se vám naskytne z ptačí perspektivy, tedy přímo z letadla, ale dokonce jsou viditelné až z vesmíru. K umělým ostrovům se řadí i souostroví The World, které najdete nedaleko zmíněných ostrovů. Souostroví The World má "kopírovat" mapu světa. Umělé ostrovy jsou sídlem lidí, které mají určitou finanční prestiž.

Počasie

Středa
clear sky
37 °C
(dnes)
35 °C
Čtvrtek
clear sky
38 °C
(dnes)
33 °C
Pátek
clear sky
35 °C
(dnes)
32 °C
Sobota
clear sky
37 °C
(dnes)
32 °C
Neděle
clear sky
38 °C
(dnes)
32 °C
Pondělí
clear sky
40 °C
(dnes)
32 °C
Ohodnoťte túto destináciu
0hodnocení

Destinácie