Exotické dovolenéDestinaceAkční letenkyPronájem autaHotelyKontaktiOS appkaAndroid appka

Kolombo

1 hodnotenie

Srí Lanka (dříve Cejlon) je ostrovní stát na jihu Indie v Indickém oceánu. Rozmanitá krajina ostrova sahá od deštného lesa, přes vyprahlé pláně a vrchoviny, až po slunečné písečné pláže.

Srí Lanka je ostrov příběhů a legend, kde kdysi vládli králové. Tento nádherný kousek světa kolonizovali Portugalci, Holanďané a dokonce i Angličané. Historie ostrova má více než 2500 let. Návštěvníci mohou spatřit důkaz bohatého kulturního dědictví na mnoha místech jako jsou Sigiriya, Anuradhapura, Plonnaruwa, Dambulla a Kandy. Pozůstatky starověkých chrámů, gigantické sochy, skalní pevnosti a staré nástěnné malby lákají již dlouhá léta turisty a nadšence.

Srí Lanka je známá pro své starobylé buddhistické ruiny, včetně 5. stoleté citadely s názvem Sigiriya. Tento pozoruhodný palác nabízí zajímavé interiéry s množstvím nádherných fresek. Město Anuradhapura, starobylé hlavní město Srí Lanky, má mnoho zajímavých zřícenin, které vznikly před více než 2000 lety.

  •     Hlavní město: Kolombo
  •     Měna: Srí Lansky rupie
  •     Populace: 20,48 milionů obyvatel
  •     Úřední jazyk: Sinhala, Tamil, Angličtina
  •     Možné odlety: z Vídně, z Prahy
  •     Počasí na Srí Lance: Nejteplejší měsíc v roce je duben, kdy teplota dosahuje 29 ° C a nejstudenější je leden, kdy teplota dosahuje 27 ° C. Měsíc s největším množstvím srážek je květen. Nejlepší měsíc pro koupání a vodní sporty je duben, kdy průměrná teplota moře je 30 ° C.

Počasie

Pátek
clear sky
28 °C
(dnes)
26 °C
Sobota
clear sky
28 °C
(dnes)
26 °C
Neděle
clear sky
27 °C
(dnes)
27 °C
Pondělí
clear sky
27 °C
(dnes)
27 °C
Úterý
clear sky
28 °C
(dnes)
26 °C
Ohodnoťte túto destináciu
1hodnocení

Destinácie