Exotické dovolenéDestinaceAkční letenkyPronájem autaHotelyKontaktiOS appkaAndroid appka

New York

0 hodnotení

Pro mnohé je toto "hlavní město světa", tento pupek Ameriky je cestovatelským snem a asi přeci jen má do sebe něco věta: "Vidět New York a zemřít", nyní můžete létat levně a jednoduše přímo z Prahy. Toto místo bude mít vždy čím fascinovat. Vždy bude lákat a zároveň čímsi mrazit. Mrazit lze vzpomínkou na 11. září z roku 2001, případně kontrastem mezi chudobou a bohatými. Pod newyorskými mrakodrapy najdete úžasnou asimilaci národů, chutí, vůní, památek, atrakcí a kvanta obchodních domů, které "vyrabují" peněženky i těm, které nikdy nakupování nelákalo.

Město New York patří k hospodářsky nejvýznamnějším městům USA, a zároveň i k těm nejlidnatějším. Najdete ho na východním pobřeží Spojených států, ve stejnojmenném státě. Rozkládá se na jižním cípu na východě země při ústí řeky Hudson do Atlantiku, 350 km od Bostonu a 353 km od Washingtonu, D. C.

Samotné město New York se skládá z částí Manhattan, Bronx, Brooklyn, Queens a Staten Island. Kromě Bronxu leží všechny tyto části na ostrovech. Centrem New Yorku je Manhattan, je to místo, na kterém sídlí nejvyšší mrakodrapy. Za typickou černošskou čtvrť se považuje Bronx. New York je hospodářskou metropolí Spojených států. Je sídlem mezinárodních organizací, jako například OSN. New York je centrem světového obchodu.

Počasie

Sobota
scattered clouds
4 °C
(dnes)
4 °C
Neděle
clear sky
3 °C
(dnes)
-2 °C
Pondělí
clear sky
11 °C
(dnes)
2 °C
Úterý
clear sky
11 °C
(dnes)
6 °C
Středa
clear sky
12 °C
(dnes)
9 °C
Čtvrtek
clear sky
15 °C
(dnes)
12 °C
Ohodnoťte túto destináciu
0hodnocení

Destinácie